درمان قطعی بیش فعالی | درمان بیش فعالی بدون دارو | بهترین مرکز بیش فعالی

اختلال ADHD اختلال بیش فعالی کمبود توجه است

درمان قطعی بیش فعالی
۸,۹۴۵

درمان قطعی بیش فعالی

 

درمان قطعی بیش فعالی

 

ADHD چیست؟

اختلال ADHD اختلال بیش فعالی کمبود توجه است. این اختلال یک وضعیت پزشکی است. فرد مبتلا به بیش فعالی و نقص توجه دارای اختلال در رشد و فعالیت مغز است که بر روی توجه، توانایی تمرکز و کنترل فرد تاثیر می گذارد. بیش فعالی و نقص توجه می تواند یک کودک را در مدرسه، در خانه و در روابط دوستی اش تحت تأثیر قرار دهد.

"<yoastmark

علائم بیش فعالی و نقص توجه چیست؟

همه بچه ها برای توجه، گوش دادن و دنبال کردن دستورالعمل ها، نشستن، و یا صبر کردن برای نوبت خود تلاش می کنند. اما برای بچه های مبتلا به ADHD، این تلاش سخت تر است و بیشتر اتفاق می افتد.

کودکان مبتلا به بیش فعالی و نقص توجه ممکن است علائمی از یک، دو یا هر سه این دسته داشته باشند:

بی توجهی: کودکانی که بی توجه هستند (به راحتی حواسشان پرت شده) در توجه کردن برای انجام یک تکلیف دچار مشکل هستند. ممکن است آنها به دستورالعمل ها گوش ندهند،  از جزئیات مهم دست بردارند و ممکن است آنچه را که شروع می کنند ناتمام رها کنند. آنها ممکن است فریاد بکشند یا بیش از حد خجالتی باشند. آنها ممکن است غافلگیرانه کاری انجام دهند یا فراموشکار باشند، و مسیر خود به سمت هدف را از دست بدهند.

انواع بیش فعالی
انواع بیش فعالی

کودکان بیش فعال: کودکانی که دچار بیش فعالی هستند قبل از تفکر سریعا عمل می کنند. آنها اغلب صحبت دیگران را قطع می کنند، ممکن است برای گرفتن چیزی به فشار و زور متوسل شوند وادار کردن او به صبر کردن برای چیزی کار سختی است. آن ها ممکن است چیزهایی را بدون کسب اجازه انجام دهند، چیزهایی را انتخاب کنند که برایشان خطرناک است. آن ها ممکن است واکنش های عاطفی ای داشته باشند که برای یک وضعیت خاص بیش از حد شدید است.
گاهی اوقات والدین و معلمان وقتی که یک کودک بسیار کوچک است علائم بیش فعالی و نقص توجه را از رفتار او برداشت می کنند. اما برای بچه های کوچک بسیاری از رفتار ها عادی است به طور مثال کودکان کوچک می توانند شیطنت کنند، بی قرار، کم طاقت و یا تحریک کننده باشند. این ها همیشه به این معنی نیست که کودک بیش فعالی و نقص توجه دارد.

 

"<yoastmark

بیش فعالی و نقص توجه چگونه تشخیص داده می شود؟

اگر فکر می کنید فرزند شما دارای بیش فعالی و نقص توجه است، یک وقت ملاقات با دکتر فرزندتان بگذارید. او اطمینان می دهد کودک شما، از جمله بینایی و شنوایی سالم است، و همچنین با آزمایش های متفاوت اطمینان حاصل می کند تا چیز دیگری باعث نشانه ها نشده است. دکتر می تواند در صورت نیاز کودک را به روانپزشک کودک یا روانشناس ارجاع دهد.

برای تشخیص بیش فعالی و نقص توجه ، پزشکان با در نظر گرفتن وضعیت سلامتی، رفتار و فعالیت فرزند شما معاینه را شروع می کنند. آنها با والدین و بچه ها درباره چیزهایی که متوجه شده اند صحبت می کنند. پزشک شما ممکن است از شما بخواهد چک لیست مربوط به رفتار فرزندتان را تکمیل کنید و ممکن است از شما بخواهد که معلم کودکتان نیز چک لیست را پر کند.

پس از جمع آوری این اطلاعات، پزشکان بیش فعالی و نقص توجه را تشخیص می دهند . در صورتی که:

ناراحتی، اضطراب و یا تکانشگری کودک، فراتر از آنچه که برای سن آنها معمول است، باشد.
رفتارها از زمانی که کودک کوچک است، ادامه دارد.
اختلال در فعالیت، بیش فعالی و تکانشگری کودک را در مدرسه و در خانه تحت تاثیر قرار می دهد.
بررسی سلامت نشان می دهد که مسئله سلامت یا اختلال یادگیری یکی دیگر از مشکلات نیست.
بسیاری از کودکان مبتلا به بیش فعالی و نقص توجه نیز دارای مشکلات یادگیری، رفتارهای مخالف و خسته کننده، یا مشکلات روحی و روانی هستند. پزشکان معمولا این اختلالات همراه با بیش فعالی و نقص توجه را درمان می کنند.

با توجه به رشد کودکان، توجه، فعالیت و کنترل خود را کم می کند. بچه ها این مهارت ها را با کمک پدر و مادر و معلمان یاد می گیرند. اما بعضی از بچه ها در مورد توجه، حل و فصل کردن، گوش دادن و یا انتظارات خیلی بهتر نیستند. هنگامی که این چیزها ادامه می یابد و شروع به ایجاد مشکلات در مدرسه، خانه و با دوستان، ممکن است بیش فعالی و نقص توجه باشد.

"<yoastmark

درمان قطعی بیش فعالی چگونه امکان پذیر می شود؟

 

درمان قطعی بیش فعالی و ADHD معمولا شامل موارد زیر است:

دارو. دارو  توانایی مغز را برای  توجه، کم کردن بیش فعالی و استفاده از کنترل بیشتر افرایش می دهد.
درمان رفتاری: درمانگران می توانند به بچه ها کمک کنند مهارت های اجتماعی، عاطفی و برنامه ریزی را که با ADHD عقب مانده است، گسترش دهند.
مربی والدین. از طریق مربیگری، والدین بهترین راه برای پاسخ دادن به مشکلات رفتاری که بخشی از ADHD هستند را یاد می گیرند.

جهت استفاده از خدمات تخصصی درمان قطعی بیش فعالی و تعیین نوبت ویزیت  متخصصان با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید

 

02122636858 -09212773724

پشتیبانی مدرسه معلمان می توانند به کودکان مبتلا به ADHD کمک کنند و بیشتر از مدرسه لذت ببرند.
درمان مناسب به بهبود ADHD کمک می کند. والدین و معلمان می توانند بچه های جوان تر را در مدیریت توجه، رفتار و احساسات خود تربیت کنند. همانطور که آنها رشد می کنند، بچه ها باید یاد بگیرند که توجه و کنترل خود را افزایش دهند.

هنگامی که ADHD درمان نشود، ممکن است بچه ها مشکلات متفاوتی را تجربه کنند. به طور مثال ممکن است منجر به عزت نفس پایین، افسردگی، رفتار مخالف، نارضایتی از مدرسه، رفتار ریسک پذیری یا درگیری خانوادگی شود.

 

"<yoastmark

والدین چه کاری می کنند؟

اگر کودک شما با ADHD تشخیص داده شود:

در مورد ADHD همه چیز را بدانید. درمانی را که ارائه دهنده خدمات بهداشتی کودک شما توصیه می کند، دنبال کنید. تمام مراحل توصیه شده برای درمان را نگه دارید.
دارو را با خیال راحت به کودکتان بدهید. اگر فرزند شما داروهای ADHD مصرف می کند، همیشه آن را در زمان و دوز توصیه شده به او بدهید. داروها را در یک مکان امن نگه دارید.
با مدرسه فرزندتان همکاری کنید. اگر کودک شما یک مشکلی داشته باشد، از معلم او بپرسید. اغلب با معلمان ملاقات کنید تا ببینید که فرزند شما چگونه کار می کند. با هم کار کنید تا به فرزندتان کمک کنید.
پدر و مادر با انگیزه ای باشید و با هدف درمان او در کنارش باشید. اگر فکر می کنید فرزند شما دارای ADHD است، یک وقت ملاقات با دکتر فرزندتان بگذارید.

بدانید که چه روش های فرزندپروری برای کودک مبتلا به ADHD بهتر است – و چه چیزی می تواند ADHD را بدتر کند. در مورد ADHD با کودک خود صحبت کنید. بر نقاط قوت و کیفیت مثبت فرزندتان تاکید کنید.
برای حمایت و آگاهی با دیگران ارتباط برقرار کنید. برای به روز کردن اطلاعات در مورد درمان و سایر اطلاعات، به یک سازمان پشتیبانی برای ADHD ملحق شوید درک ADHD، کار با معلمان و مراقبین، و پیگیری آنچه به کودک شما کمک می کند در بهبود او بی تاثیر نخواهد بود.

"<yoastmark

علل ADHD چیست؟

روشن نیست که علت اختلال ADHD در مغز چیست. شواهد قوی وجود دارد که ADHD بیشتر به ارث برده می شود. بسیاری از کودکان مبتلا به ADHD دارای والدین یا خویشاوندان نسبی با این بیماری هستند. ADHD به دلیل استفاده مکرر از سونوگرافی، والدین ضعیف و یا خوردن شکر بیش از حد ایجاد نمی شود. اما ADHD می تواند هنگامی که بچه ها درمان مناسبی دریافت می کنند، تغذیه سالم، خواب و ورزش کافی، و والدین حمایتی دارند که می دانند چگونه به ADHD پاسخ دهند، می تواند بهبود یابد.

جهت استفاده از خدمات تخصصی درمان قطعی بیش فعالی و تعیین نوبت ویزیت  متخصصان با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید

 

02122636858 – 09212773724

منبع


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.