استعدادیابی کودکان در تهران | بهترین مرکز استعدادیابی و هوش در تهران

استعداد اغلب به عنوان توانایی ذهنی مرتبط با نمره IQ 130 یا بالاتر تعریف می شود.

۶۰۴

استعدادیابی کودکان در تهران

استعدادیابی کودکان در تهران

استعداد اغلب به عنوان توانایی ذهنی مرتبط با نمره IQ 130 یا بالاتر تعریف می شود. با این حال، همه کودکان با استعداد در یک حوزه دانشگاهی پیشرفت نمی کنند. برخی ممکن است توانایی های خلاقانه، هنری، موسیقی و / یا رهبری در مقایسه با همتایان خود نشان دهند.

استعدادیابی کودکان را می توان در یک مهارت متمرکز کرد، یا ممکن است بیشتر از چند حوزه را فراگیرد. همچنین برای والدین و مربیان مهم است که بدانند که گاهی اوقات می توان با تفاوت های یادگیری خاصی که بر عملکرد در مدرسه اثر می گذارد در حوزه های خاصی پیشرفت کرد. در این شرایط، مهم است که به کودک کمک کرد تا استعدادهای خود را افزایش دهد و در عین حال از بروز هر گونه چالش که پیشرفت او را به تعویق می اندازد جلوگیری کرد. (استعدادیابی کودکان در تهران )

استعدادیابی کودکان در تهران
استعدادیابی کودکان در تهران

در بعضی موارد، ممکن است کودک برای برنامه های خاص یا مدرسه مخصوص کودکان باتجربه مناسب باشد، بنابراین فرصت های فراوانی برای پیشرفت در محیط کلاس درس دارند که به نیازهای آنها حساس است و تحرک کافی را فراهم می کند. با دسترسی به منابع مناسب و حمایت های عاطفی و آموزشی، هر کودک با استعداد می تواند توانایی بالقوه خود را در مدرسه به دست آورد.(استعدادیابی کودکان در تهران )

تمام کودکان دارای استعدادهای خاصی هستند که بایدبه آن ها توجه و پرورش داده شوند تا در مدرسه و در زندگی بعد از آن موفق شوند. در گذشته، دانش آموزان فقیر، دانش آموزان با مهارت های زبان انگلیسی محدود و دانشجویانی از فرهنگ های گوناگون، به مدرسه نمی رفتند. مدارس از تعریف بسیار محدودی از هوش استفاده کرده اند که برای شیوه های مختلفی که کودکان توانایی هایشان را نشان می دهند، به حساب نمی آیند و یا این که برخی از کودکان در همه موارد توانایی های خود را نشان نمی دهند. در حال حاضر، مدرسه ها از شیوه های وسیع تر و عادلانه تر برای شناسایی کودکان با استعدادهای خاص استفاده می کنند و دانش آموزان در زمینه های متنوعی استعداد خود را نشان می دهند.

والدین می توانند در کمک به فرزندان خود، با کار با آنها در خانه، مهارت های کودک را افزایش دهند. والدین همچنین می توانند مدارس را از استعدادهای فرزندان خود آگاهی کنند و با آنها در این زمینه همکاری کنند تا اطمینان حاصل شود که فرزندانشان در برنامه ای قرار دارند که به صورت ذهنی آنها را به چالش می کشد و به نیازهای آموزشی و عاطفی آنها پاسخ می دهد.

همچنین ببینید مشاور کودک چه کمکی می تواند به شما بکند؟

استعدادیابی کودکان در تهران
استعدادیابی کودکان در تهران

خانواده ها چه کاری برای استعدادیابی کودکان می توانند انجام دهند؟

استعدادهای کودکان باید در اولین فرصت به شکل کامل توسعه پیدا کنند تا بتوانند توانایی کامل خود را به دست آورند. والدین نیازی نیست که خودشان بسیار تحصیل کرده باشند – یا پول زیادی داشته باشند یا حتی زمان زیادی – برای کمک به فرزندانشان بدر جهت یادگیری و بهبود توانایی آنها در تفکر و ارتباط برقرار کردن. در اینجا چند چیز برای انجام در خانه وجود دارد:

اهداف دانشگاهی بالا را برای فرزندان خود تعیین کنید. به آن ها بگویید که خانواده ها و معلمانشان از آنها انتظار دارند که به خوبی عمل کنند. به آنها کمک کنید تا احساس هوشیاری از خود نشان دهند، هم شخصی و هم فرهنگی.

با کودکان خود صحبت کنید و با آنها بازی کنید. در مورد رویدادهای کنونی صحبت کنید، آنچه در محله اتفاق می افتد، و آنچه شما همه در طول روز انجام دادید. همانطور که از طریق روال روزانه خود می روید، توضیح دهید که چه کاری انجام می دهید و چرا. فرزندان خود را تشویق می کنید تا سوالاتی را که می توانند پاسخ دهند یا به آنها کمک کند پاسخ دهند. داستان را با هم تشکیل دهید آنها را بخوانید، و با یکدیگر پازل درست کنید و بازی کنید.

از فرزندان خود بپرسید تا به نحوی که مردم در رادیو و تلویزیون صحبت می کنند توجه کنند. بحث در مورد اینکه چرا یادگیری برای استفاده از الگوهای گفتاری انگلیسی خوب است  به آنها در مدرسه و بعد در زندگی کمک خواهد کرد. به آنچه فرزندانتان دوست دارند توجه کنید، مانند سرگرمی، نقاشی یا کار با اعداد. این کار  به آنها کمک می کند تا مهارت های خود را توسعه دهند و یا در زمینه ای که می توانند در فعالیت های یادگیری شرکت کنند، مهارت بیشتری پیدا کنند. ابتدا شروع کنید سر شروع و سایر برنامه های پیش دبستانی می تواند به فرزندان شما مزایای بسیاری داشته باشد.

  • بچه های خود را به جاهای دیگر که می توانند یاد بگیرند ببرید دربارۀ زمان های داستان در کتابخانه و کتاب فروشی ها، و رویدادهای کودکان در موزه ها و مراکز اجتماعی، اطلاعات بیشتری کسب کنید. کتاب ها و بازی های رایگان را در کتابخانه بررسی کنید.
  • دوره های والدین را در جامعه یا در مدرسه ای که به شما آموزش می دهد که چگونه استعدادهای کودکان را توسعه می دهد، پیدا کنید و در آن ها شرکت کنید.
  • یک مربی پیدا کنید تا در خانواده یا جامعه خود که می تواند به فرزندانتان کمک کند استعدادهای خود را توسعه دهند و به عنوان یک الگوی رسمی برای موفقیت تحصیلی کار کنند.
  • برنامه های شناسایی استعدادهای اولیه را بیابید تا زمانی که فرزندان شما در مهد کودک یا مدرسه شروع به تحصیل می کنند، آنها تحصیلات خود را دریافت خواهند کرد. همچنین در مورد جامعه محلی یا پیش دبستان های مذهبی و برنامه های غنی سازی پس از مدرسه می توانید شرکت کنید.
  • یک فضای مطالعه آرام برای فرزندان خود ایجاد کنید و آنها را با تکالیف خود راهنمایی کنید یا برای آن ها یک برنامه پس از مدرسه خوب پیدا کنید.
استعدادیابی کودکان در تهران
استعدادیابی کودکان در تهران

چگونه خانواده ها می توانند با مدارس کار کنند؟

 

همه والدین در تحصیلات فرزندان خود مشارکت دارند و همه والدین در مدرسه فرزندان خود، صرف نظر از تحصیلات و وضعیت اقتصادی خود، جایگاهی دارند. والدین نیز باید بدانند که فرزندانشان می توانند در مدارس دولتی آموزش های خوب دریافت کنند، اما ممکن است لازم باشد به دانش آموزان کمک کنند تا بدانند که بیشترین استعدادهای فرزندانشان در چه زمینه ای است. در اینجا چند روش برای والدین برای کار با مدارس وجود دارد:

 

از مدرسه بخواهید تا آموزش هایی را در شناخت نشانه های استعداد و هوش در کودکان ارائه دهد. بعضی از مدارس “فرم والدین” را ارائه می دهند، بنابراین والدین می توانند روش هایی را که فرزندانشان بهتر یاد می گیرند ، بررسی کنند.

در مورد برنامه های غنی سازی برای دانش آموزان باتجربه و دانستن درباره تمام استعدادهای فرزندان خود به مدرسه بگویید و چرا فکر می کنید فرزندان شما باید در چنین برنامه ای قرار بگیرند. تمام توانایی های همه کودکان باید در نظر گرفته شود.

با توجه به برنامه درسی و آموزش در برنامه کودکان با استعداد خود، اطمینان حاصل کنید که با سبک یادگیری خود موفق بوده اند. بعضی از مدارس، خبرنامه ای درباره برنامه های خاص خود برای انتشار اطلاع از والدین ارائه می دهند. از مدرسه خود بخواهید که این کار را انجام دهد یا حتی داوطلب شوید تا بتوانید آن را تولید کنید.

اطمینان حاصل کنید که فرزندان شما به حمایت از آنها نیاز دارند که در برنامه به کار خود ادامه دهند. اگر فرزندان شما در برنامه ای باهوش خوب عمل نکنند، برای غنی سازی برنامه آن ها را راهنمایی کنید.

یک سیستم پشتیبانی برای والدین درخواست کنید یا در به وجود آوردن آن کمک کنید. این می تواند شامل کارگاه ها و انتشار اطلاعات در مورد راه هایی برای کمک به افزایش استعدادهای کودکان در خانه و غنی سازی برنامه برای استفاده در منزل و راه های به دست آوردن آنها با حداقل هزینه باشد.

استعدادیابی کودکان در تهران
استعدادیابی کودکان در تهران

چه برنامه هایی برای دانش آموزان چند فرهنگی باتجربه موفق هستند؟

 

کودکان با بسیاری از سبک های مختلف یادگیری، زمینه های آموزشی و مهارت های علمی و اجتماعی در برنامه های دانش آموزان با استعداد ویژه شرکت می کنند. برنامه های درسی و استراتژی های آموزشی زیر در برنامه های با استعداد چند فرهنگی بسیار موثر است. والدین می توانند با مدارس کار کنند تا اطمینان حاصل شود که آموزش فرزندان آنها شامل موارد زیر است:

 

جهت گیری به سمت موفقیت و انتظارات بالا.

تدریس یک به یک و گروه های یادگیری کوچک از دانش آموزان.

آموزش بزرگسالان یا دانش آموزان با استعداد بالاتر به صورت جداگانه.

توجه ویژه به توسعه مهارت های ارتباطی، به ویژه برای دانش آموزان دو زبانه

تمرکز و آموزش چند فرهنگی بر اساس تجربه کودکان.

برای استعدادیابی کودکان در تهران با ما در ارتباط باشید: 02122636858

 

منبع


مطالب مرتبط

استعدادیابی در کودکان و نوجوانان

بهترین مشاور کودک

بازی کودکان

روانشناس کودک

فرزند پروری

مشاوره قبل از ازدواج

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.