آموزش کودکان | آموزش کودکان پیش دبستانی | آموزش نقاشی کودکان | بهترین سن آموزش کودکان

آموزش کودکان
۵۴۹

آموزش کودکان:

آموزش کودکان
آموزش کودکان

آموزش کودکان

 

نحوه آموزش کودکان (سن 2 تا 6 سالگی)

1.  کودکان  انتقال از کودکان نوپا به کودکی را انجام می دهند ، آنها با سرعت قابل توجهی رشد می کنند. مهارتهای شناختی و زبانی آنها طی این سالها به طرز چشمگیری رشد می کنند ، سؤالاتی برای لذت بردن از شوخی ها ، معماها و گفتن داستانهایی که از یک ترتیب متوالی پیروی می کنند. در طی این سالها ، کودکان همچنین تصورات غنی ، ترس شدید و عشق به بازی دارند ، بنابراین مهم است که از استراتژی های آموزشی استفاده کنید که هر دو با مرحله توسعه فعلی خود سازگار باشند و در عین حال رشد آنها را نیز به چالش بکشد. نقش شما در زندگی کودک (معلم ، والدین یا مراقب دیگری) هر چه باشد ، می توانید یادگیری را برای هر دوی شما مثمر ثمر و لذت بخش کنید.

نکته: سؤالات باز را بپرسید. از آنجا که کودکان در این دوره مهارتهای زبان بنیادی را توسعه می دهند ، مهم است که آنها را تا حد ممکن در ارتباطات درگیر کنیم. پرسیدن سؤال یک راه عالی برای مکالمه با فرزندتان و در عین حال ترغیب آنها به فکر کردن در مورد دنیای اطراف خود است.

2.به کودکان گوش دهید و به سوالات آنها پاسخ دهید. کودکان به طور طبیعی هنگام یادگیری چیز جدیدی با سؤالاتی روبرو خواهند شد. برای گوش دادن به سؤالات آنها و تشویق آنها به فکر کردن برای پاسخ به سؤالات خود ، وقت بگذارید.

شما می توانید با تعجب در صدای بلند خود ، رشد شناختی آنها را تحریک کنید.از فرزند خود حمایت کنید تا به یک پاسخ برای سؤال خودش فکر کند.

3.با کودکان  خود با صدای بلند بخوانید. خواندن برای کودکان مهمترین فعالیت برای رشد زبان و ایجاد زمینه برای سواد بعدی است. این آگاهی از نماد صوتی را ایجاد می کند ، که یک عامل مهم است که بر توانایی بعدی کودک در یادگیری خواندن تأثیر می گذارد.

در ادامه بخوانید: بهترین کلینیک روانشناسی تهران کجاست؟ 

همچنین باعث ایجاد انگیزه ، کنجکاوی ، حافظه و البته واژگان می شود. هنگامی که کودکان در سنین بسیار جوان تجربیات مثبتی با کتاب دارند ، به احتمال زیاد از کتاب خواندن لذت می برند ، خود را به عنوان خواننده می بینند.
کتاب هایی را با عکس برای سنین پایین تر پیدا کنید (3-6) و به کودکان اجازه دهید در زمان خواندن متوقف شده و از آنها سؤال کنند یا در مورد کتاب با آنها صحبت کنید.

4.به روشی مهربان و محترمانه صحبت کنید. صحبت با بچه ها به روشی که دوست دارید بچه ها صحبت کنند مهم است. بچه ها با تقلید بهتر یاد می گیرند. اگر می خواهید فرزندانتان مودب باشند ، خودتان رفتارهای خوبی انجام دهید و به صدای  خود توجه کنید.

حتماً هنگام تعامل با فرزندان خود یا هنگام صحبت با سایر بزرگسالان در مقابل آنها ، “لطفا” ، “متشکرم” ، “ببخشید” و “متأسفم” بگوییم.

5.در مورد احساسات با کودک خود صحبت کنید. کودکان به طور طبیعی عواطف دارند ، اما اغلب درک بسیار ابتدایی نسبت به احساس خود دارند. به همین دلیل احساسات برای آنها می توانند قوی ، گیج کننده و ترسناک باشند. با آنها صحبت کنید تا به آنها در درک چگونگی احساس آنها کمک کنید.
به یاد داشته باشید که کودکان ممکن است کاملاً درک کنند که احساسات چیست. آنها ممکن است درک کنند که آنها حتی دارای احساسات هستند ، با برچسب مشخص که ان را درک میکنند.

آموزش کودکان
آموزش کودکان

برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در  زمینه های کودکان و نوجوانان
و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

02122636858- 09212773724

چرا باید از فرزندتان سؤالات باز بپرسید؟

  • سوالات پایان باز باعث تحریک تفکر و بحث می شود.
  • پاسخ های بسته به فرزند شما کمک نمی کند که هر چیزی را یاد بگیرد.
  • به آنها نشان دهید که هیچ پاسخ درست یا غلطی وجود ندارد.
  • پاسخ دادن به سؤالات باز آسان تر است.
لطفا بخوانید: تنبیه بدنی کودکان |

آموزش از طریق بازی

1.با فرزندان خود بازی کنید. بازی خانه یا انواع دیگر بازی های فانتزی برای تخیل کودکان و همچنین رشد اجتماعی ، عاطفی و زبانی آنها بسیار مهم است. آنها چیزی بیش از اینکه شما را وارد دنیای کوچک خیالی خود کنند دوست نخواهند داشت. بازی با بچه ها فرصت بزرگی است که به آنها اجازه می دهید ابتکار عمل را بدست آورند.

در ادامه بخوانید : کلینیک روانشناسی خوب چطور پیدا کنم؟

2.پروژه های هنری را با هم انجام دهید. رنگ آمیزی ، نقاشی و کاردستی نه تنها یک راه عالی برای سرگرم کردن کودکان در یک روز بارانی است ، بلکه به پیشرفت مهارت های حرکتی خوب کودکان نیز کمک می کند ،ایده خود را به صورت هنری بیان کرده و به آنها کمک می کنید تا خصوصیات مختلف مواد هنری مانند چسب را مشاهده و کشف کنند. رنگ ، خشت ، آبرنگ و نشانگرها.

3.آواز خواندن و پخش موسیقی برای کودکان بسیار جالب و دوست داشتنی است. شنیدن کلمات شنیده شده نیز باعث تقویت مهارت های زبان می شود. گوش دادن و پخش موسیقی نیز می تواند از رشد جسمی کودک پشتیبانی کند: آنها می توانند رقص ، راک ،  پرش (مهارت های حرکتی بزرگ) ، را انجام دهند.
آوازهای کودکانه را برای کودکان خردسال بخوانید. آنها طبیعت احمقانه و تکرار آنها را دوست خواهند داشت و یاد خواهند گرفت که آنها را همراه شما بخوانند.

4.با هم ورزش کنید. حتی اگر ورزشکارترین ورزشکار دنیا نباشید ، قرار گرفتن کودکان در ورزش و بازی با آنها برای رشد جسمی و مهارت های حرکتی آنها مهم است. مشارکت در ورزش همچنین صداقت ، کار تیمی ، بازی منصفانه ، احترام به قوانین و احترام به خود و دیگران را آموزش می دهد.

5.فرزندان خود را با اتفاقات مختلف در زندگی روبه برو کنید. قرار گرفتن در کودکان در معرض مشکلات می تواند به آنها کمک کند که مهارت های “زندگی واقعی” را به شیوه سرگرمی پرورش دهند. آنچه باید برای انجام کارهای مختلف انجام دهند را به روشی که کودکان می توانند درک کنند توضیح دهید. صحبت با کودکان مغز آنها را تحریک کرده و آنها را به مشاهده و کنجکاوی تشویق می کند.

6.از آنها کمک بخواهید. کودکان خردسال طبیعتاً دوست دارند کمک کنند. این باعث می شود آنها از نظر شما مهم و ارزشمند باشند. با درخواست از آنها بخواهید که در کارهای مختلف به شما کمک کنند این احساس را در سالهای بالاتر پرورش دهید. به تدریج ، با مشاهده و تقلید از شما ، آنها یاد می گیرند که خود کارهای شخصی خاص خود  را به عهده بگیرند و حس مسئولیت پذیری را توسعه دهند

7.هنگام گذراندن وقت در کنار هم ، صبر نشان دهید. صبر یک کیفیت بسیار مهم برای کار در هنگام کار با کودکان است. یادگیری به بهترین وجه اتفاق می افتد هنگامی که یک فضای آرام و لذت بخش وجود دارد

8.مطالب را اغلب مرور کنید. احتمالاً شما باید هنگام آموزش کودکان چندین کار را به روشهای مختلف بیان کنید ، به خصوص اگر همزمان با بیش از یک کودک کار می کنید. همه کودکان با نرخ های مختلف و در سبک های مختلف یاد می گیرند ، بنابراین شما باید تکرار کنید و بارها و بارها مهارت های خود را تکرار کنید.

9.هر زمان ممکن از وسایل کمکی و دیداری استفاده کنید. بین سنین 3 تا 9 سالگی ، کودکان وقتی مواد را به آنها به صورت چند وجهی ارائه می دهند به آنها اجازه می دهد تا آن را با چندین حس پردازش کنند و بهترین  نوع یادگیری را یاد می گیرند.

آموزش کودکان
آموزش کودکان

برای استفاده از خدمات روانشناسی و روانپزشکی در  زمینه های کودکان و نوجوانان
و تعیین نوبت ویزیت با متخصصان مرکز مشاوره بوجیکا با شماره های زیر تماس بگیرید

02122636858- 09212773724

مطالب پیشنهادی:

مرکز مشاوره کودک |

مشاوره کودک |

خلاقیت کودکان | کلاس خلاقیت کودکان چیست | خلاقیت در نقاشی کودکان | خلاقیت کودکان | خلاقیت در موسیقی | خلاقیت در کاردستی|

کارگاه فرزند پروری | بهترین روش برای تربیت کودکان |

https://www.wikihow.com/Teach-Children-(Age-2-to-6)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.